Mūsų pasaulis

Graži tu, mano brangi Tėvyne

Graži tu, mano brangi Tėvyne

Kovo 19 d. (šestadienį) Milvokio lituanistinė mokykla “Nauja karta” kvietė į šventę “Graži tu, mano brangi Tėvyne”, skirtą Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Renginio pradžioje visi kartu sugiedojome Lietuvos himną.

Muzikos mokytojai Faustai Urbonienei atliekant “Lietuva brangi” buvo pradedama iškilmingoji šventės dalis. Šventės dalyviai eilėmis šlovino Lietuvą, Jolita Frank nešė lietuvišką duonos kepalą, padėtą ant lininio rankšluosčio, deklamuodama eiles “Graži tu, mano brangi Tėvyne”. Lietuviškos eilės apie Tėvynę Lietuvą liejosi ne tik iš lietuvaičių lūpų, bet ir amerikiečių Geoff Gurgel ir Louren Anderson, kurie lietuvių kalba skaitė eiles apie mūsų Tėvynę.

Vėliau vyko Milvokio lituanistinės mokyklos “Nauja karta” simbolio pristatymas.

Mūsų mokykla gyvuoja dar tik pirmi metai, bet ambicijų ir planų ateičiai - nemažai. Kad nepasimestume tarp daugelio lietuviškų mokyklų Amerikoje, norime, kad mūsų mokykla turėtų savo veidą, galvojame kurti mokyklos simboliką. Mokyklos simbolį sukūrė ir pristatė dailės mokytoja Eglė Truikytė.

Milvokio lituanistinės mokyklos simbolis - augantis ir žaliuojantis medis, kuris tarsi simbolizuoja naujos kartos augimą, juk ir mūsų mokyklos pavadinimas-Nauja karta.

Iškilmingoji dalis baigėsi ir prasidėjo linksmybės, dainos bei šokiai.

Skambant smagiai polkutei, pasirodė šventės vedantieji - muzikos mokytoja Fausta Urbonienė, mokytoja Rita Remeikaitė ir suaugusiųjų klasės atstovas amerikietis Geoff Gurgel. Vedantieji prabilo eilėmis, kurias keitė visų dalyvių atliekama lietuvių liaudies daina “ Užėjau karčiamėlėn”.

“Kviečiame lietuvių šventėn,

Kviečia Jus - Nauja karta!”

Visus visus renginio dalyvius ir svečius kvietė linksmintis vedantieji.

Lietuvių liaudies žaidimą “Aguonėlė” šoko ir dainavo visų klasių mokiniai ir mokytojai. Šokį vėl keitė daina “Padainuosim mes”. Šį kūrinį atlikdami jungtinių klasių mokiniai ir suaugusiųjų klasės atstovai dainavo ne tik stovėdami, bet ir sėdėdami, ir net gulėdami.

Vėliau mokytoja Fausta Urbonienė kvietė visus patogiai įsitaisyti, nes tuoj pasirodys pelėdžiukai.

Vaikai ir mokytoja Rita Remeikaitė inscenizavo lietuvių liaudies pasakėčią “Tuoj ir rytoj”.

“Ką gali atlikti tuoj,

Niekad nesakyk rytoj”.

Pagrindinė pasakėčios mintis, skambėjo garsiai is pelėdžiukų lūpų.

Pasirodymui buvo kviečiami patys mažiausieji mūsų mokyklos atstovai - darželio grupė. Mažiukai, padedami mokytojų ir mamyčių, atliko dainelę “Šokam šokam rateliu”, taip pat dainelę-žaidimą “Raina katytė”. Šypsenos ir gausūs plojimai padėjo mažiesiems dainuoti ir šokti.

Mūsų mokykla pelnytai gali didžiuotis suaugusiųjų klasės atstovais, jie visuomet noriai ir aktyviai dalyvauja visuose mokyklos renginiuose. Tai Geoff Gurgel, turintis ne tik nuostabaus grožio balsą, bet jau ir gerai pramokęs lietuvių kalbą. Geoff ne tik buvo šio renginio vedantysis, puikiai lietuviškai deklamavęs eiles, bet ir atliko dainą “Kai aš mažas buvau”. Jo nuostabus balsas ir sklandi lietuvių kalba sužavėjo visus susirinkusiuosius. Geoff kartu su savo žmona, mokytoja Kristina Puotkalyte-Gurgel, atliko šios dainos inscenizaciją.

“Juk patarlė –tai tiesa, Tau padės ji visada”- skelbė mokytoja Fausta Urbonienė.

Pasirodė suaugusiųjų klasės atstovai: James Kudzin, Louren Anderson, Rožė, Nojus ir Jolita Frank. Kiekvienas iš jų turėjo pasiruošęs po dvi lietuvių liaudies patarles ir priežodžius.

Vedančioji Rita Remeikaitė skelbė patarlių ir priežodžių konkursą.

“Skelbiame dabar konkursą,

Kas mandresnis uz visus!”

Tiek šventės dalyviai, tiek svečiai galėjo varžytis, kas žino daugiau patarlių ir priežodžių. Nugalėjo mokytoja Kristina Puotkalytė-Gurgel.

Vėliau pasirodyti kvietėme jungtinę “Naujosios kartos” kapelą “Linksmučiai”. Kapela grojo dainą “Liob šoukt, liob dainiout, liob i Skouda nuvažiout”. Muzikos instrumentai - kočėlai, mediniai šaukštai, samčiai, barškučiai, senoviška skalbinių velėjimo lenta. Nuotaikinga ir linksma muzika išjudino visus. Daina keitė dainą. Visi dalyviai drauge dainavo “Užėjau karčiamėlėn”, smagi lietuvių liaudies daina “Nutūpė paukštelis” privertė visus pajudėti – kairėn, dešinėn, aukštyn, žemyn…

Scenoje pasirodė aukštesniosios klasės mokiniai, kurie deklamavo eiles apie Lietuvą.

Pasirodymui buvo kviečiamas suaugusiųjų ansamblis “Žalia rūta” ir atlikta dainos “Ėjo ėjo mergužėlė” inscenizacija. Živilė ir James Kudzin - tai mergužėlė ir bernelis Jonas. Mergužėlė netyčia sudaužė uzboną, verkė, pasirodė Jonas, kuris ją ramino ir pasisiūlė save vietoj sudaužyto uzbono. Linksma daina ir puiki Živilės ir James vaidyba visiems labai patiko.

“Šventės dar nepabaiga”- džiugiai tarė vedantysis Geoff, ir kvietė gaspadines. “Jos mums kugelį atneš”,-žadėjo Geoff.

“O bulvytes su lupynom, kirsim su dainom ir pynėm”,- kvietė prie vaišių stalo vedančioji Rita.

Kol gaspadinės nešė maistą, Jadvyga Valiauga kvietė visus nuotaikingam šokiui-lietuviškai polkai su ragučiais. Šoko visi-ir dalyviai, ir svečiai.

Nešinos garuojančiais patiekalais pasirodė šventės gaspadinės - Lidija Matikiūnaitė, Vytenė Urbonaitė ir Loreta Anderson. Stalai buvo pilni skaniausių lietuviškų patiekalų: kugelis, troškinti kopūstai su dešrelėmis, virtos bulvės su lupynomis, įvairios mišrainės, kepta duona, kompotas, saldumynai. Mokinių mamos ir mokytojos daug darbo įdėjo gamindamos lietuviškus patiekalus.

Ši nuostabi šventė baigėsi. Ir dalyviai, ir svečiai skirstėsi su gera nuotaika, pasikrovę teigiamų emocijų. Dabar lauksime kitų renginių Milvokio lituanistinėje mokykloje “Nauja karta”.

Rita Remeikaitė


Skaitytojų įvertinimas:

  • Current Rating
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 

Spausdinti Rekomenduok Įdėti į mėgiamiausius Komentarai (0) Paskelbta 1-Balandžio-2011 04:34 pm

Visi straipsniai šia tema (Mūsų pasaulis) →

Jūsų komentaras

  

Įvertinimas:  


Saugos kodas


Komentuoti  Išvalyti

Naujienos

Ieškoti

Naujienlaiškis

Prisijungti  Atsijungti

Apklausa

Ar krizė jau baigiasi?

Balsuoti

Šiandien įvyko

Diena istorijoje - Gruodžio 21:

Vardadieniai – Abraomas – Daugardas – Girenė – Gražvilė – Narnvaldas – Norgaudė – Pastoras – Teofilė – Tomas – Topilius

Žiūrėti

Anekdotai

Ant uolos sėdi erelis ir Kūlverstukas. Erelis klausia: – Na ką, skraidom toliau? – Palauk, ausys pailsės....

Žiūrėti

Laikraštis

Orai

Horoskopas

Žiūrėti

Kryptys

Vykdyti

SMS

Siųsti Išvalyti

Degalai