Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

Kalba gimtoji lūposna įdėta.     (J.Degutytė)

Šiais žodžiais buvo atidaryta Lietuviško žodžio šventė Čikagos lituanistinėje mokykloje. Lietuvių kalba yra viena iš seniausių Indoeuropiečių kalbų ir mokykloje visi įdedame po kruopelytę darbo, kad ją išsaugotume ateities kartoms.

Lietuviško žodžio šventė panaši į derliaus šventę. Tik mokykla savo derlių skaičiuoja pavasariais, pabrėžė šventę atidarydama mokyklos direktorės pavaduotoja Vilma Poliuvienė.  Mažieji dainorėliai, vadovaujami mokytojos Evelinos Karalienės, šventės atidarymui padainavo dainelę „Naujienos“, šokių mokytojos Onutės Cvilikienės vadovaujami trečiokai ir ketvirtokai pašoko „Akmenukų polką“.

Po aplodismentų šventės vedantieji dešimtokai Julija Bikulčius ir Tauras Alonso pakvietė mokytojas paskelbti mokyklos rašymo konkurso nugalėtojus. 2-3 klasių nugalėtojus paskelbė 3 klasės mokytoja Rita Gudzevičienė. Antroje klasėje I vietą laimėjo Augustas Stočkus, II vietą – Lukas Novak, III vietą – Audra Callis-Tuskenis.  Trečioje klasėje I vieta atiteko Elzytei Grigonis, II vietą laimėjo Gaia Ansah, III vietą – Aila Rupslaukis.

Mokytoja Daiva Miliūnienė pakvietė 4-6 klasių nugalėtojus atsiimti savo apdovanojimus. Ketvirtoje klasėje I vietą laimėjo Liucija Stočkutė, II vietą – Adrija Leskauskas, III vietą – Reda Žurumskas. Penktoje klasėje I vietos nugalėtoja tapo Greta Aleksonytė, II vieta teko Milai Majauskaitei, III vieta – Medai Petrus. Šeštoje klasėje I vietą laimėjo Sofia Stašaitis, II vietą – Lukrecija Venslavičius, III vietą – Rokas Bilevičius.

Lietuva paskelbė, kad 2022 metai – rašytojos Ievos Simonaitytės metai. Literatūros mokytojos Jovitos Bickus vadovaujami devintokai ir dešimtokai paruošė siužetą „Prisimenant Ievą Simonaitytę“.

Vyresniųjų klasių nugalėtojus skelbė mokytoja J. Bickus.  7-8 klasių tarpe I vietą laimėjo Alexander Janz 8kl,  II vietą – Samanta Lincevičiūtė 8kl.

9-10 klasių tarpe nugalėtojų daugiau. I vietą laimėjo Julija Bikučius 10kl. ir Vanessa Orintaitė 10kl. II vietą pasidalijo net trys mokiniai. Tai Gabija Bickus 9kl, Martynas Didiulis 10kl. ir Jonas Kancleris 9kl. III vieta atiteko Vanessai Daunoras 10kl. ir Gretai Stanevičiūtei 10kl.

Toliau šventę tęsė jungtinis 5-10 klasių folkloro ansamblis su Lietuvių liaudies daina „Lek gervė“

Mokyklos skaitymo konkurso nugalėtojus kvietė direktorės pavaduotoja Vilma Poliuvienė. Pirmoje klasėje I vietą laimėjo Stela Katinas, II vietą – Mia Polius, III vietą – Konradas Bruzga. Antroje klasėje I vieta atiteko Benui Schroeder, II vieta – Gretai Šileika, III vieta –Emilijai Jokubavičiūtei. Trečioje klasėje I vietą laimėjo Aronas Jadevičius, II vietą – Elzytė Grigonis, III vietą – Krista Papartytė. Ketvirtoje klasėje I vieta teko Adrijai Leskauskaitei, II vieta – Redai Garbonkus, III vieta – Redai Žurumskas. Penktoje klasėje I vietą laimėjo Matas Sabaliauskas, II vietą – Agita Konopa-Jasiukaitytė, III vietą – Armandas Leskauskas. Šeštoje klasėje I vietą laimėjo Rokas Bilevičius, II vietą – Nojus Mickevičius, III vietą – Sofia Krasauskaitė. Aštuntoje klasėje I vietą laimėjo Gerda Žurumskas. Labai gaila, kad vyresniųjų klasių mokiniai nepanoro dalyvauti konkurse. Tikimės, kad kitais metais skaitovų gretos bus gausesnės.

Labai džiaugiamės, kad draudimo kompanija Goodwill Financial, Inc. gali padėti ne tik atsitikus nelaimei, bet ir kartu pasidžiaugti mokyklos skaitovais. Tai mūsų draugai, kurie metai iš metų skiria prizus skaitymo konkurso nugalėtojams. Jų piniginiai prizai atiteko Stelai Katinas 1kl., Benui Schroeder 2kl., Aronui Jadevičiui 3kl., Adrijai Leskauskaitei 4kl., Matui Sabaliauskui 5kl., Rokui Bilevičiui 6kl., Gerdai Žurumskas 8kl.  Buvo paskelbtas daugiausiai knygų perskaitęs mokinys visoje mokykloje. Visų nuostabai pagrindinį draudimo kompanijos prizą laimėjo antros klasės mokinys Benas Schroeder. Šaunuolis!

Šventės metu apdovanojami buvo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Mokyklos direktorė Vida Rupšienė paskelbė „Matomiausius šių metų mokytojus“. Jų net trys. Tai antros klasės mokytoja Daiva Juzėnas, šokių mokytoja Onutė Cvilikienė ir šeštos klasės mokytoja Renata Matuliauskaitė.

Šokių mokytojos Vilmos Vaičienės vadovaujami 8-10 klasių mokiniai smagiai pašoko polką „Op op“. Visiems žiūrovams rankos pačios pakilo pritarti šokiui plojimais.

Šventę užbaigė dailės mokytojas Mindaugas Braslauskas aptardamas metraščio viršelio piešinių konkursą. Geriausiu išrinktas  Miglės Ačaitės piešinys, kuris ir papuoš šių mokslo metų metraščio viršelį.

Šventė baigėsi. Nugalėtojai ėjo namo laimingi, valgydami šokoladą ir džiaugdamiesi piniginiu prizu. O visiems kitiems, tai didelė paskata kitais metais kuo aktyviau įsijungti į visus konkursus. Bet nugalėjome mes visi, nes tik mūsų visų pastangomis mes mokomės, kalbame bei rašome pačia gražiausia LIETUVIŲ kalba.