Daugiau

Olimpinis auksas - 17-metei JAV snieglentininkei Chloe Kim

02/13/2018 Aidas
web-9-1-e1518533593537

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių moterų snieglenčių varžybų puslankio rungtyje antradienį aukso medalį iškovojo 17-metė amerikietė Chloe Kim.

Tai jau trečiasis JAV atstovų aukso medalis snieglenčių varžybose. Vyrų akrobatinio nusileidimo rungtį sekmadienį laimėjo Redmondas Gerardas, o analogiškose moterų varžybose pirmadienį triumfavo Jamie Anderson.

Korėjiečių kilmės Ch. Kim paskutinis nusileidimas finale buvo įvertintas 98,25 taško iš 100 galimų.

Antrąją vietą užėmė kinė Liu Jiayu (89,75 tšk.), o bronzos medalį pelnė kita amerikietė Arielle Gold (85,75 tšk.).

2002 metų Sol Leik Sičio žaidynių čempionė 34-erių metų amerikietė Kelly Clark (83,5 tšk.) užėmė ketvirtąją vietą. JAV snieglentininkė 2010 metais Vankuveryje ir 2014 metais Sočyje buvo trečia.

Varžybas pradėjo 24 sportininkės. Finale kovojo 12 snieglentininkių.

Pirmasis dopingo atvejis Pjongčange - įkliuvo Japonijos čiuožėjas trumpuoju taku K. Saito

Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse užfiksuotas pirmasis dopingo atvejis - draudžiamų medžiagų aptikta Japonijos greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovo Kei Saito mėginyje.

Sporto arbitražo teismas (CAS) pranešė, kad japono mėginyje aptikta diuretiko acetazolamido. 21-erių metų japonui skirta laikina diskvalifikacija, o sportininkui teko palikti olimpinį kaimelį. Olimpinių žaidynių debiutantas K. Saito dar nesulaukė savo startų, tad jokių rezultatų šis sprendimas neįtakos.

K. Saito teigė esąs nustebęs dėl tokių dopingo testo rezultatų ir kovos, kad įrodytų esąs švarus.

„Niekada neketinai vartoti dopingo“, - tvirtino čiuožėjas.

K. Saito teigė paliekantis olimpinį kaimelį, kad nesukeltų problemų Japonijos rinktinei.

Japonijos misijos vadovas Yasuo Saito sakė neįsivaizduojantis, kaip sportininko testas galėjo būti teigiamas. Anot jo, treniruočių stovykloje sausio 29 dieną testas buvo neigiamas, o visą likusį laiką K. Saito praleido su likusiais rinktinės nariais.

„Minėtoji medžiaga Japonijoje praduodama tik su receptu, jos negausi iš po prekystalio“, - teigė Japonijos misijos vadovas.

Pjongčango žaidynių metu planuojama atlikti apie 2500 dopingo kontrolės testų, 1400 iš jų - ne varžybų metu.

Kalnų slidinėjimo dvikovėje triumfavo austras M. Hirscheris

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų kalnų slidinėjimo dvikovės - greitojo nusileidimo ir slalomo - varžybas antradienį laimėjo austras Marcelis Hirscheris. Tai pirmasis jo olimpinis auksas.

Šešiskart pasaulio taurę iškovojęs 28-erių metų Austrijos kalnų slidininkas užfiksavo 2 min. 6,52 sek. laiką ir 0,23 sek. pranoko antrąją vietą užėmusį 26-erių metų prancūzą Alexį Pinturault. Bronzos medalį pelnė 28-erių metų prancūzas Victoras Muffatas-Jeandetas (+1,02 sek.).

Po greitojo nusileidimo pirmavęs vokietis Thomas Dressenas galutinėje įskaitoje liko devintas (+2,44 sek.).

Varžybose dalyvavo 65 kalnų slidininkai.

Pjongčango žaidynių akmenslydžio varžybų bronzą iškovojo sutuoktiniai iš Rusijos

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių akmenslydžio mišrių porų varžybų bronzos medalius iškovojo sutuoktiniai iš Rusijos Anastasija Bryzgalova ir Aleksandras Krušelnickis.

Mišrių porų akmenslydžio varžybos olimpinėse žaidynėse rengiamos pirmą kartą.

Rusijos duetas mažajame finale antradienį 8:4 nugalėjo norvegus Kristin Skaslien ir Magnusą Nedregotteną.

Finale taip pat antradienį susitinka kanadiečiai Kaitlyn Lawes ir Johnas Morrisas bei šveicarai Jenny Perret ir Martinas Riosas.

Pjongčango žaidynių mišrių porų akmenslydžio varžybų auksas - kanadiečiams

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių akmenslydžio mišrių porų varžybas antradienį laimėjo kanadiečiai Kaitlyn Lawes ir Johnas Morrisas.

Jie finale 10:3 pranoko šveicarus Jenny Perret ir Martiną Riosą.

Kaip jau skelbta, kovoje dėl trečiosios vietos sutuoktiniai iš Rusijos Anastasija Bryzgalova ir Aleksandras Krušelnickis 8:4 įveikė norvegus Kristin Skaslien ir Magnusą Nedregotteną.

Mišrių porų akmenslydžio varžybos olimpinėse žaidynėse surengtos pirmą kartą.

Greitojo čiuožimo varžybose auksą ir sidabrą pelnė olandai

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų greitojo čiuožimo 1500 m distancijos varžybose antradienį pirmąsias dvi vietas užėmė Olandijos atstovai.

Olimpinio čempiono titulą pelnė pasaulio čempionas 28-erių metų Kjeldas Nuisas (1 min. 44,1 sek.), sidabro medalis atiteko 22-ejų metų Patrickui Roestui (+0,85 sek.).

Bronzą pelnė Pietų Korėjos čiuožėjas Kim Min Seokas (+0,92 sek.).

Sočio olimpinių žaidynių čempionas lenkas Zbigniew Brodka (+2,3 sek.) liko 12-as.

Varžybose dalyvavo 35 čiuožėjai.

Olandijos atstovai Pjongčange laimėjo visas keturias jau įvykusias greitojo čiuožimo rungtis.

Olimpinių žaidynių slidinėjimo sprinto auksas - norvegui ir švedei

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių vyrų 1,4 km sprinto klasikiniu stiliumi varžybų aukso medalį antradienį iškovojo norvegas Johannesas Hoesflotas Klaebo.

21-erių metų slidininkas finale distanciją įveikė per 3 min. 5,75 sek. Norvegas tapo jauniausiu olimpiniu vyrų slidinėjimo čempionu. Iki šiol rekordas priklausė švedui Gundei Svanui, kuris 1984 metais triumfavo 15 km lenktynėse, būdamas 22-ejų.

Sidabro medalį iškovojo 27-erių metų italas Federico Pellegrino (+1,34 sek.). Jis vos 0,02 sek. pranoko trečiojoje vietoje likusį 21-erių metų rusą Aleksandrą Bolšunovą.

Kaip jau skelbta, Lietuvos atstovas Modestas Vaičiulis atrankoje tarp 80 dalyvių buvo 44-as, o Mantas Strolia - 64-as.

Moterų 1,25 km sprinto klasikiniu stiliumi rungtyje triumfavo 24-erių metų švedė Stina Nilsson - 3 min. 3,84 sek. Tai jau antrasis Švedijos slidininkių auksas Pjongčange. Moterų skiatlono varžybose šeštadienį greičiausia buvo Charlotte Kalla.

Antrąją vietą sprinte užėmė Sočio olimpinių žaidynių ir dabartinė pasaulio čempionė 27-erių metų norvegė Maiken Caspersen Falla. Ji nugalėtojai pralaimėjo 3,03 sek. Trečioji pozicija atiteko 23-ejų metų rusei Julijai Belorukovai (+3,37 sek.).

Vokietijos rogutininkė N.Geisenberger apgynė olimpinės čempionės titulą

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių moterų vienviečių rogučių varžybas antradienį laimėjo vokietė Natalie Geisenberger. Jos bendras keturių važiavimų laikas - 3 min. 5,232 sek.

30-metė sportininkė buvo geriausia ir prieš ketverius metus Sočio žaidynėse. Vokietijos rogutininkės auksą iškovojo šeštosiose olimpinėse žaidynėse iš eilės.

Sidabro medalį pelnė kita Vokietijos atstovė 27-erių metų Dajana Eitberger. Ji savo tėvynainei pralaimėjo 0,367 sek.

Trečiąją vietą užėmė 30-metė kanadietė Alex Gough (+0,412 sek.).

Pietų Korėjai atstovaujanti Vokietijoje gimusi Aileen Christina Frisch (+1,168 sek.) užėmė aštuntąją vietą.

Varžybose dalyvavo 30 sportininkių.

Italė A.Fontana nutraukė kinių dominavimą olimpinėse greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybas 500 m distancijoje antradienį laimėjo italė Arianna Fontana.

Savo sąskaitoje vieną olimpinį sidabro ir keturis bronzos medalius turinti 27-erių metų čiuožėja finale distanciją įveikė per 42,569 sek. ir papildė kolekciją aukso apdovanojimu.

Nuo 2002 metų Solt Leik Sičio olimpinių žaidynių šioje rungtyje auksą pelnydavo tik Kinijos atstovės.

Antrąją vietą užėmė 27-erių metų olandė Yara van Kerkhof (43,256 sek.), o trečiąją - 23-ejų metų kanadietė Kim Boutin (43,881 sek.).