Daugiau

Pasaulio regbio-7 taurėje - istorinė Naujosios Zelandijos pergalė

07/23/2018 Aidas
web 4

Naujosios Zelandijos rinktinė perrašė istoriją savaitgalį San Franciske (JAV) vykusiame svarbiausiame metų regbio-7 renginyje - Pasaulio taurės turnyre ("Rugby World Cup Sevens"). Ji tapo pirmąja šalimi, apgynusia pasaulio čempionės titulą ir pirmąja, kuri šį prestižinį turnyrą laimėjo trečią sykį istorijoje.

Kaip ir 2013 metų turnyro finale Maskvoje (Rusija), dėl aukso medalių "All Blacks" vadinami Naujosios Zelandijos regbininkai kovojo su Anglijos komanda. Pergalę Naujoji Zelandija iškovojo užtikrintai 33:12 (14:7).

Du žeminimus nugalėtojams atliko Sione Molia, po vieną - Joa Ravouvou, Akuila Rokolisoa ir Traelas Joassas. 6 taškus pridėjo Kurtas Bakeris, 2 - Scottas Curry'is. Anglams po 5 taškus pelnė Michaelas Ellery'is ir Ruaridhas McConnochie, 2 - Tomas Mitchellas.

J. Ravouvou tai buvo šeštasis žeminimas šiame turnyre ir rezultatyviausio turnyro žaidėjo prizą jis pasidalino su Pietų Afrikos (PAR) rinktinės nariu Siviwe Soyizwapiu. S. Curry'is buvo pripažintas geriausiu finalo žaidėju.

"All Blacks" regbininkai iki finalo žengė ekstremaliu keliu. Ketvirtfinalyje prancūzai buvo nugalėti vos 12:7, o pusfinalyje po dramatiškos kovos 22:17 buvo įveiktas Fidžis.

"Prieš atvykdami į San Franciską žinojome, kad bus sunku. Buvo arti nesėkmės žaisdami su prancūzais, taip pat vos išsigelbėjome mače su Fidžiu. Pagarba trenerių štabui, kurie išsaugojo komandą vieningą. Nerodėme norimo rezultato, bet niekada nepasidavėme", - sakė Naujosios Zelandijos komandos kapitonas Tomas Mikkelsonas, kuris su Kurtu Bakeriu triumfavo ir 2013 metų pirmenybėse.

Bronzos medalius San Franciske iškovojo pasaulio regbio-7 serijos čempionė PAR rinktinė. Ji pusfinalyje 7:29 neatsilaikė prieš Angliją, bet mažajame finale 24:19 palaužė Fidžio komandos pasipriešinimą.

Rungtynėse dėl 5 vietos Argentina 33:7 sutriuškino JAV ekipą, o akistatoje dėl 7 pozicijos Škotija 29:24 įveikė prancūzus. 9 vietą užėmė ir "Challenge" trofėjų iškovojo airiai, kurie 24:14 pranoko australus.

Moterų pasaulio taurėje taip pat triumfavo Naujoji Zelandija. Ji finale 29:0 nepaliko vilčių prancūzėms. Akistatoje dėl bronzos medalių Australijos rinktinė 24:14 nugalėjo JAV komandą.

Pasaulio regbio-7 taurės varžybos pradėtos rengti 1993 metais. Turnyras vyksta kas ketverius metus. Vyrų turnyruose tris sykius čempione tapo Naujoji Zelandija, du - Fidžis, po vieną - Anglija ir Velsas.