Daugiau

„Warriors“ tapo NBA čempionais

06/19/2015 Aidas
sport-951

Per minutės pertraukėlę iki mačo pabaigos likus žaisti 110 sekundžių LeBronas Jamesas ant suolo užsidengė veidą ir nebereagavo į Davido Blatto nurodymus. Gal jis ir geriausias krepšininkas pasaulyje, bet vienas lauke - ne karys, ypač kai žaidi su geriausia pasaulio komanda. „Golden State Warriors“ klubas šeštosiose NBA superfinalo serijos rungtynėse iš Klivlando išsivežė ne tik pergalę, bet ir čempionų titulą. „Warriors“ 105:97 (28:15, 17:28, 28:18, 32:36) pranoko „Cleveland Cavaliers“ ekipą ir laimėjo seriją 4-2. Tai jau ketvirtasis LeBrono Jameso pralaimėtas NBA finalas iš šešių.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 10,6 sek. Jamesas nuėjo iki „Warriors“ atsarginių suolo ir pasveikino priešininkus su čempionų žiedais. Jis pelnė 32 taškus, atkovojo 18 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Ūgio pranašumu pasinaudoję Timofejus Mozgovas (12 atk. kam.) pridėjo 17, Tristanas Thompsonas (13 atk. kam.) – 15 taškų.

Naujųjų NBA čempionų gretose Stephenas Curry ir finalo siurprizu tapęs Andre Iguodala surinko po 25, Draymondas Greenas (11 atk. kam., 10 rez. perd.) – 16 taškų. A.Iguodala – krepšininkas, kuris NBA reguliariajame sezone starto penkete nepradėjo nė vienerių rungtynių, tapo naudingiausiu finalo serijos žaidėju.

„Warriors” NBA čempionų titulą iškovojo po 40 metų pertraukos. Klivlando klubui tai buvo antrasis NBA finalas istorijoje. Ir 2007 metais LeBronas kartu su Žydrūnu Ilgausku Klivlande stebėjo svečių komandos triumfą, tą sykį – „San Antonio Spurs“.

Serijos pradžioje „Cavaliers“ dar pirmavo 2-1, tačiau nuo ketvirtųjų rungtynių „Warriors“ ėmė rungtyniauti žemu penketu be tikro vidurio puolėjo ir pakeitė finalo eigą. Po šio manevro Oklando klubas nepralaimėjo nė vienerių rungtynių.

Šeštųjų rungtynių lūžis įvyko trečiojo kėlinio pradžioje. Po du kėlinius vykusios kovos taškas į tašką „Warriors“ spurtavo 16:4, užspaudė Klivlando krepšininkus savo gynybos gniaužtuose ir susikrovė dviženklę persvarą – 61:51.

Ketvirtajame kėlinyje J.R.Smithas tritaškiu atgaivino „Cavaliers“ viltis 73:80, tačiau „Warriors” atsakė keturiais tolimais metimais iš eilės ir parbloškė Klivlando komandą 92:77. Paskutinę rungtynių minutę „Cavaliers“ desperatiškais metimais dar atkūrė minimalią intrigą (97:101), bet stebuklo šeimininkai neišvydo.

„Golden State Warriors“ ekipos lyderis S.Curry po triumfo NBA finale dėkojo ne tik savo komandos draugams ir ekipos treneriams bei personalui, tačiau ir savo šeimai, kuri su snaiperiu buvo visos serijos metu.

„Mes pasaulio čempionai, tai tikrai ypatingas momentas. Tai ypatingas sezonas komanda, kaip mes pradėjome sezoną, siekėme savo tikslo, kiek darbo įdėjome. Mūsų šeimos, komandos personalas – visų indėlis yra didžiulis“, – po mačo apkabinęs dukrą kalbėjo S.Curry.

S.Curry tėvas Dellas Curry žaidė NBA lygoje 16 metų, tačiau čempionų žiedo nelaimėjo. „Warriors“ snaiperis skyrė savo prizą būtent jam.

„Skiriu trofėjų savo šeimai ir savo tėvui, kuris NBA žaidė 16 metų, tačiau šio titulo neiškovojo“, – sakė S.Curry.
„Warriors“ snaiperis teigė, kad iš viso sezono jam labiausiai įsiminė vakaras prieš lemiamas serijos rungtynes.

„Atsiminsiu šią naktį. Visą procesą prieš mačą – kaip rengėmės rungtynėms, papildomą motyvaciją, žinojome, kas ant kortos pastatyta. Nuostabus jausmas būnant aikštėje žinoti, kad reikia laimėti vienerias rungtynes ir būsi čempionu“, – džiaugėsi S.Curry.

Per 6-erias NBA finalo rungtynes S.Curry vidutiniškai rinko po 26 taškus (38,5 proc. trit.), 5,2 atk. kam., ir 6,3 rez. perd. Jis padarydavo po 3,5 klaidos ir perimdavo po 2,1 kamuolio. S.Curry tapo naudingiausiu reguliaraus sezono žaidėju ir trečiuoju įžaidėju NBA istorijoje, kuris tais pačiais metais laimėjo NBA naudingiausio žaidėjo prizą ir čempiono žiedą.

Snaiperis šį sezoną tapo ir NBA tritaškių rekordininku pagal daugiausiai per reguliarųjį sezoną pataikytų metimų skaičių. Jis įmetė 286 tritaškius. Reguliariajame sezone iš toli S.Curry pataikė 98 kartus – tai irgi naujas rekordas.